"Pisadła do szuflady"

W środę, 12 grudnia, godz. 16.00, zapraszamy do Filii nr 8, ul. Braci Gierymskich 1, na spotkanie literackie promujące twórczość Stefana Bajera "Pisadła do szuflady".  

"Bez wazonów"

Serdecznie zapraszamy 11 grudnia o godz. 16.00 do Filii nr 8, ul. Braci Gierymskich 1, na wernisaż wystawy malarskiej Krystyny Czuchy "Bez wazonów".

"Andrzejki u Aktywnych Babek"

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście.... w takim duchu Aktywne Babki spędziły wieczór andrzejkowy pełen wróżb i magii. Było ustawianie bucików, wróżenie przyszłości z kleksów, ciasteczkowe wróżby, rzucanie za siebie ostrużyn i wiele innych zabaw i konkursów. Efekty wróżb i przepowiedni będziemy obserwować w najbliższmy czasie :)

Sercem malowane

W minioną środę, 7 llistopada 2018 r., odbył się wernisaz wystawy malarstwa Jolanty Arcimowicz. Jola należy dlo klubu seniora Aktywne Babki. Przygodę z malarstwem zaczęła dość późno, bo z chwilą przejścia na emeyturę. Jak opowiada, pasje można rozwijać w każdym wieku. Dopiero wolny czas, brak pośpiechu wpływają na rozwój zainteresowań. Dla niektórych jest to sport, kino, teatr - dla Joli malarstwo. Jak mówi malarstwo jest receptą na długowieczność! Zapraszamy do nasej biblioteki przy ul. Braci Gierymskich 1 do oberzenia wystawy. 

"Słupskie Dni Seniora u Aktywnych Babek"

Z okazji Słupskich Dni Seniora Aktywne Babki wzięły udział uroczystości, w trakcie kórej przy filiżance pysznej kawy i słodkim poczęstunku wysłuchały prelekcji na temat zasad zdrowego odżywiania. Dowiedziały się czym jest ekologiczna żywnośc, jak przestrzegać diety, poznały  zasady odżywiania (nie jedzenia, ale odżywiania), Gościem specjanlnym była pani Beata Chrzanowska - technolog żywienia. Po części kulinarnej przyszedł czas na duchową strawę. Był to koncert w wykonaniu naszych przyjaciół T. Picza i G. Chwieduka. Wspólne chwile upłynęły w atmosferze biesiadnej.