foto w basniogrodzie

"W marcu jak w garncu" - czy marzec jest kapryśny? Czy marcowa pogoda przypomina garnek, w którym wszystko jest pomieszane? O tym przysłowiu rozmawialiśmy podczas kolejnych zajęć dla dzieci z cyklu "W Baśniogrodzie". Marcową aurę doskonale zobrazowała krótka bajka Lucyny Krzemienieckiej "O marcu, pannie Juliannie i ptaszku". A w oczekiwaniu na wiosnę wyklejaliśmy piękne tulipany.

 

Foto z rzemioslem

Dalej poznajemy zawody. W czwartek, 16 marca uczniowie klasy III "a" z SP nr 2 w Słupsku rozmawiali w bibliotece  o zawodzie dentysty. Odwiedził nas bowiem pan Józef Jurkowski, lekarz stomatolog, który opowiadał o swojej pracy.

Czytaj więcej...

Dział dziecięcy w bibliotece przy ul. Podgórnej nabiera baśniowego wyglądu. Pani Anna Krawczuk, słupska malarka, członkini Klubu Plastyka im. St. Morawskiego podarowała nam swoje obrazy o tematyce dziecięcej. Bardzo pani Ani dziękujemy i miło nam, że cieszymy się sympatią naszych czytelników. 

Józef Jurkowski

Za nami kolejna podróż. Tym razem 9 lutego wraz z Józefem Jurkowskim wybraliśmy się na Syberię.

Czytaj więcej...

Zajęcia europejskie

Podgórne ferie zimowe

 Ferie zimowe dobiegają końca. W naszej bibliotece dzieci się nie nudziły. Razem z Europe Directe podróżowaliśmy po naszym kontynencie odwiedzając kraje Unii Europejskiej. Czytaliśmy także bajki, najbardziej spodobała nam się „O rybaku i złotej rybce. Z zapałem więc wykonaliśmy własne złote rybki, by spełniały nasze życzenia. Mogliśmy także dzięki panu Józefowi Wysińskiemu z PK „Dolna Słupi” odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubimy nietoperze. Natomiast pani Marzena Haraszkiewicz-Więckowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uświadomiła nam jak ważną rolę w organizmie człowieka spełnia krew i jak często ratuje życie.

Czytaj więcej...