Plakat Elżbieta Wisławska

20 września 2018 r. o godz. 17.00 w Filii nr 7  (Willa pod platanami) odbędzie się spotkanie z Elżbietą Wisławską, autorką książki "W drodze. Moje podróże z literaturą w tle". 

Czytaj więcej...

Straż Pożarna

Wycieczka do Straży Pożarnej

 

Zakończyliśmy II edycją cyklu „Z rzemiosłem na podgrodziu”. Przez cały rok szkolny dzieci z kl. I b SP nr 2 poznawały różne zawody. Odwiedził nas kominiarz, leśnik, policjant i strażnik miejski. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca terapeuty zajęciowego, czy pracownika parku krajobrazowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni fotograficznej, po których każdy pierwszoklasista został obdarowany swoją podobizną. Na zakończenie udaliśmy się do straży pożarnej, by dowiedzieć się o pracy strażaka.

Cykl zajęć „Z rzemiosłem na słupskim podgrodziu” objął honorowym patronatem Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku.

 

 

 

 

Foto finał konkursu

W bibliotece przy ul. Podgórnej posumowaliśmy VII edycję konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce….” . W tym roku uczniowie klas IV-VII, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół średnich wykonała pocztówki, na których pozdrawiała znad Słupi. Wszyscy finaliści wzięli udział w warsztatach przyrodniczych nad Zatoką Pucką, natomiast najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez PK „Dolina Słupi”.

Organizatorami konkursu jak co roku byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, PK „Dolina Słupi” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Foto Słupia

Zapraszamy do Biblioteki pod Platanami (filia nr 7 MBP) przy ul. Podgórnej 1  na rozstrzygnięcie VII edycji konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce…” pod hasłem „Pozdrowienia znad Słupi”. 

14 czerwca 2018 r.(czwartek) o godz. 12.00

Podsumowanie konkursu połączone będzie z wystawą nagrodzonych prac.

Foto Wietnam

7 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do filii nr 7 przy ul. Podgórnej 1 na spotkanie z cyklu "W drodze". Swoimi wrażeniami z podróży po Wietnamie podzieli się z gośćmi Lucjan Duchnowicz.

Czytaj więcej...