spotkanie z Zofią Stanecką

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Filię nr 3 odwiedziła znana pisarka książek dla dzieci. 25 września 2017 r. na spotkanie z Zofią Stanecką, autorką bardzo lubianej przez dzieci serii o małej Basi, przybyły dzieci zaprzyjaźnione z biblioteką. Zofia Stanecka jest wielką znawczynią Narnii, pasjonatką Tolkiena, a jej książki są przesiąknięte humorem i mądrością.

Czytaj więcej...

Wakacje w filii nr 3

Połowa wakacji za nami…

Wakacje to dla każdego dziecka czas odpoczynku od szkoły i nauki, ale jest to także czas zabawy i podróży. Wielu z naszych młodych czytelników nie miało jednak możliwości wyjazdu na kolonie letnie, ale Filia nr 3 MBP przy ul. Zygmunta Augusta 14 w Słupsku zaproponowała dzieciom bogatą ofertę zajęć.

Czytaj więcej...

kadr z filmu

Goszczące na praktykach dziewczyny - Kaja Małgorzata, Martyna Koprowicz i Izabela Stanisławek - nakręciły film. Efekty ich pracy możecie podziwiać na naszym bibliotecznym kanale na You Tube

ZOBACZ FILM O FILII NR 3

UWAGA!!! Od 12 do 14 czerwca 2017 Filia nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta 14 będzie nieczynna z powodu kontroli zbiorów. Za utrudnienia przepraszamy!

Plakat Dariusz Rekosz

Zapraszamy 16 maja o godz. 8:30 go Filii nr 3 na spotkanie z Dariuszem Rekoszem. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. 

Czytaj więcej...

Czytam wyobraźnią

Wiosna zawitała również do biblioteki. Z tej okazji w Filii nr 3 odbyły się warsztaty tworzenia książki dotykowej "Czytam wyobraźnią". W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 3a z SP5 w Słupsku. Inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej książki był wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Wiosenny spacer". Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością i pomysłowością, w swojej pracy używały przeróżnych materiałów o różnorodnych fakturach: szmatek, filcu, pianki, guzików, papieru karbowanego itd. Książka wyszła przepiękna, kolorowa jak wiosna....

Tajemnica Czarnego Teatru

W grudniu 2016 r. zakończył się projekt teatralny dla dzieci pn. "Tajemnica Czarnego Teatru".

Projekt był skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat – uczniów klas I-III  z czterech szkół podstawowych w Słupsku: nr 4, 5, 10 oraz STO . W części warsztatowej projektu, obok zajęć aktorskich, odbyły się zajęcia ze scenografii teatralnej i wykonywania lalek teatralnych. Warsztaty  obejmowały cykl spotkań, podczas których odbyły się: spotkanie z aktorem - lalkarzem Maciejem Gierłowskim, lekcje teatralne, a zwieńczeniem projektu było wystawienie 4 finałowych spektakli przedstawionych przez uczestników projektu. 

Warsztaty odbywały się od kwietnia do grudnia 2016 r. w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom finansowym Miasta Słupska w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok.

Film ze spektaklu można obejrzeć klikając w link "Zaczarowanym pociągiem w świat baśni". Film został zrealizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku.