Fotografia ze spotkania

W ubiegły czwartek w filii nr 3 odbyło się spotkanie DKK "Zaproś sąsiadkę na literacką herbatkę". Omawiałyśmy książkę Camilli Läckberg pt. "Księżniczka z lodu".

Kryminał ten opowiada o zbrodni w niewielkiej miejscowości w Szwecji, gdzie wszyscy mieszkańcy się znają i wiodą spokojne życie. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erika- przyjaciółka zamordowanej, do której dołącza miejscowy policjant Patrik.
"Księżniczka z lodu"to nie tylko kryminał. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie opisywanymi postaciami i sytuacjami. Przytaczane są historie bohaterów, co sprawia, że książkę czyta się z dużą łatwością. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Zachęcamy do lektury! :)

A na następne spotkanie zapraszamy już 21 lutego na godzinę 16:30, gdzie tematem będzie powieść Catherine Banner "Dom na skraju nocy".

zdjęcie różnych rodzajów żywności

8 grudnia o godz. 16.30 w Filii nr 3 odbędzie się spotkanie z dietetyczką Sylwią Laskowską. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu w ramach projektu „Aktywnie razem” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Miasta Słupska.

plakat kursu komputerowego

Jak oswoić potwora czyli komputer przyjazny dla seniora to kursy komputerowe dla osób starszych, które odbywają się dwa razy w tygodniu w małych grupach. Kursy prowadzi wykwalifikowany instruktor, a zajęcia mają charakter bardzo indywidualny. 

Zapisać na grudniową edycję można się osobiście w filii nr 3 MBP przy ul. Zygmunta Augusta 14 lub telefonicznie: tel. 59 843 38 78

spotkanie z Zofią Stanecką

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Filię nr 3 odwiedziła znana pisarka książek dla dzieci. 25 września 2017 r. na spotkanie z Zofią Stanecką, autorką bardzo lubianej przez dzieci serii o małej Basi, przybyły dzieci zaprzyjaźnione z biblioteką. Zofia Stanecka jest wielką znawczynią Narnii, pasjonatką Tolkiena, a jej książki są przesiąknięte humorem i mądrością.

Czytaj więcej...

Wakacje w filii nr 3

Połowa wakacji za nami…

Wakacje to dla każdego dziecka czas odpoczynku od szkoły i nauki, ale jest to także czas zabawy i podróży. Wielu z naszych młodych czytelników nie miało jednak możliwości wyjazdu na kolonie letnie, ale Filia nr 3 MBP przy ul. Zygmunta Augusta 14 w Słupsku zaproponowała dzieciom bogatą ofertę zajęć.

Czytaj więcej...

kadr z filmu

Goszczące na praktykach dziewczyny - Kaja Małgorzata, Martyna Koprowicz i Izabela Stanisławek - nakręciły film. Efekty ich pracy możecie podziwiać na naszym bibliotecznym kanale na You Tube

ZOBACZ FILM O FILII NR 3