Foto Daniel Kosmalski

24 kwietnia  Filia nr 11 przy ul. Hubalczyków gościć będzie Daniela Kosmalskiego. Tym razem podróżnik zabierze nas w podróż po Izraelu.

Zapraszamy 

24 kwietnia (wtorek) 2018 r. godz. 17.30 Filia nr 11

Bądź COOL i EKO z biblioteką

Najmłodsi czytelnicy Biblioteki z Górnej Półki na moment zostali Indianami. Zajęcia obyły się w ramach cyklu "Bądź COOL i EKO z biblioteką". W przyszły piątek, 28 lipca, zapraszamy o 12.00 na podróż do podwodnego świata!

Czytaj więcej...

Foto słoiki

Zobaczcie, co wyczarowaliśmy ze słoika… Trochę farby, kilka błyskotek i maaasa wyobraźni! W czasie wakacyjnych zajęć w Bibliotece z Górnej Półki ( Filia nr 11) nuda nam nie grozi…

Piękne i pomysłowe lampiony będą fajną wakacyjną pamiątką J

 

warsztaty plastyczno-teatralne

W Filii nr 11 w dniu 20 i 27 kwietnia odbyły się w ramach projektu "Zawirusowani książką" warsztaty teatralno-literackie (czytania interpretacyjnego) dla dzieci i rodziców. Zajęcia prowadziła aktorka Nowego Teatru w Słupsku Marta Turkowska. Mamy starały się szukać różnych form interpretacji jednego tekstu. Dzieci przedstawiły emocje (złość, zdziwienie, radość, smutek) wykonując twarze z plasteliny. Na kolejnych zajęciach maluchy malowały rączkami, a opiekunowie szukali głosów i odgłosów tj. narzędzi do "kolorowania" czytania interpretacyjnego.   

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE ZAWIRUSOWANI KSIĄŻKĄ

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - WYSTĄP W FILMIE NA YOU TUBE

Zdjęcie EkoPaka

Kończymy naszą przygodę z EkoPaką...

W czasie poprzednich zajęć dowiadywaliśmy się ciekawostek i bawiliśmy się drewnem, papierem oraz plastikiem. Przed ostatecznym pożegnaniem, czekały nas jeszcze zajęcia dotyczące kolejnego tematu – aluminium. Dotarła do nas bardzo ciekawa paczka... zmuszająca dzieci do kreatywności i uruchomienia własnej wyobraźni... Jak się okazuje, nie miały z tym najmniejszego problemu... Oj działo się! Dzieciaki malowały, łączyły, eksperymentowały i błądziły po zakamarkach Aluminiowego Miasteczka. Ponadto konstruowały najprzeróżniejsze rzeczy przy użyciu różnego rodzaju magnesów, spinaczy, drucików, śrubek i wkrętów. Pomysłów nie brakowało. Powstały najprzeróżniejsze stworki, pojazd, aluminiowe kwiatki, a także...w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi… aluminiowe jajka. Wszystko to ozdabiane metalicznym papierem ozdobnym, farbami metalizującymi i innymi materiałami z paki. Przygotowana prezentacja pozwoliła maluchom zrozumieć skąd bierze się aluminium, i gdzie mogą je znaleźć w swoim otoczeniu. Dowiedziały się, że metal ten powstaje z boksytu, którego złoża są nieodnawialne i w związku z tym aluminium powinno się przetwarzać w nieskończoność. Jest to bezpieczniejsze dla środowiska, a recykling i zamykanie obiegu tego produktu jest znacznie bardziej opłacalne energetycznie. Zapadła również decyzja o zbiórce puszek, z której dochód będzie przeznaczony na doposażenie szkolnej pracowni komputerowej.

W zajęciach które odbyły się 13 i 24 marca w Bibliotece przy ul. Hubalczyków, udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku

Program „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” to ogólnopolski projekt edukacji ekologicznej, skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i realizowany poprzez zajęcia w bibliotekach publicznych. Pomysłodawcą i organizatorem programu jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

 

Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, czuwającą nad rekrutacją oraz komunikacją z bibliotekami oraz Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, która dba o dostosowanie scenariuszy zajęć do wieku i możliwości młodych uczestników.