Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 świętowały w czwartek, 23 listopada, Dzień Pluszowego Misia w bibliotece przy ul. Braci Gierymskich.

Na uczestników zajęć czekał urodzinowy stół, przy którym czekały już biblioteczne misie. Nasi goście najpierw przedstawili swoje ulubione maskotki, które mieli ze sobą, a następnie każdy spróbował, jak smakuje miód. Świętujący szybko poradzili sobie z misiowymi zagadkami przygotowanymi przez bibliotekarza. Po tym odbył się mini-seans filmowy - dzieci obejrzały bajkę o jednym z najbardziej rozpoznawalnych misiów na świecie, Kubusiu Puchatku. W nawiązaniu do filmu, kolejnym zadaniem uczestników imprezy było przyklejenie do łapek Kubusia słoika z miodem. Po zajęciach zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi obecnymi na spotkaniu misiami.