dwie seniorki siedzą na ławce w jesiennym słońcu

Zapraszamy na konferencję „Wsparcie osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin – potrzeby i dobre praktyki”, która odbędzie się 26 września 2017 r. (wtorek) w godzinach 11.00 - 15.00 w filii nr 8 przy Braci Gierymskich 1. Spotkanie będzie okazją do poznania wyników badań o kosztach ponoszonych przez rodziny w związku z chorobą Alzheimera, poziomu świadomości w społeczeństwie na temat tej choroby oraz zapoznania się z dobrymi praktykami, realizowanymi w różnych miejscach Polski.

Wrzesień jest światowym miesiącem choroby Alzheimera. Na całym świecie odbywają się wydarzenia związane z potrzebami osób żyjących z chorobą Alzheimera oraz ich rodzin i opiekunów. Problem dotyczy również naszego miasta. Dlatego postanowiliśmy włączyć się do debaty na ten temat w dniu 26 września, wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Związkiem Powiatów Polskich.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w ogólnokrajowej, a jednocześnie lokalnej dyskusji będzie dla wszystkich uczestników wzbogacające i pożyteczne.

Dla tych, którzy nie mogą być w tym czasie z nami w filii nr 8 mamy dobrą wiadomość. Konferencja będzie również transmitowana w internecie. Wystarczy kliknąć LINK DO TRANSMISJI ONLINE