Promocja książki

W minioną środę, 14 czerwca, w bibliotece przy ul. Br. Gierymskich 1, gościliśmy panią Magdalenę Rohacką, autorkę zbioru opowiadań "Krople". Są to opowieści o ludziach ubrane w obyczajowe szaty. W każdej, choć z pozoru wyglądającej na opowieść przygodową, chodzi o ukazanie ludzkich emocji, tęsknot, pragnień, uwikłania w układy międzyludzkie. To opowiadania o gorzkich konsekwencjach naszych wyborów, o skutkach naszego kamiennego uporu, o tym jak adwersarze naszych czynów sobie z tym radzą. W "Kroplach" są opowieści krótkie, które niczym muśnięcie pędzlem sygnalizują dramat - np. w opowiadaniu "Pies" lub nasz zbytni pośpiech w życiu - w opowiadaniu "Kamień". Pojawiają się też pytania, na które część z nas już szuka odpowiedzi. Autorka szuka odpowiedzi na pytania: jakie będzie nasze człowieczeństwo w odległej przyszłości, jaką cenę jesteśmy gotowi zapłacić za zmiany, o których dziś tylko marzymy i czy warto tych zmian dokonywać. Pani Magdalena w swoich opowiadaniach słusznie stawia twierdzenie, że pisarz nie jest po to, aby gloryfikować zastaną rzeczywistość, lecz po to by ją obnażać. Zachęcamy do przeczytania "Kropli", które już niebawem do wypożyczenia w naszej bibliotece.