Biblioteka przy ul. Podgórnej rozpoczęła kolejny cykl zajęć z dziećmi pod hasłem. „Z rzemiosłem na podgrodziu”. Tym razem dla dzieci z kl. I b SP nr 2 przygotowaliśmy niesamowitą atrakcję. 26 września odwiedziły nas bowiem panie z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i zademonstrowały zasady przędzenia na kołowrotku.

Pierwszoklasiści mieli możliwość obejrzenia kołowrotków i zobaczyli w jaki sposób powstaje przędza. Co odważniejsi próbowali nawet prząść. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Lesiecka, której bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość. Widząc snujące przędzę panie, aż chciało się zaśpiewać „kręć się kręć wrzeciono”, tym bardziej że obchodziliśmy właśnie Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych.