Zakończyliśmy cykl zajęć „Z rzemiosłem na podgrodziu”, którego uczestnikami byli uczniowie kl. III a SP nr 2. W ciągu całego roku szkolnego odwiedzaliśmy warsztaty rzemieślnicze, bądź uczestniczyliśmy w bibliotece w spotkaniach z reprezentantami poszczególnych zawodów.

Nadszedł czas na podsumowanie, 14 czerwca w „Bibliotece pod Platanami” przy ul. Podgórnej (Filia nr 7 MBP) trzecioklasiści w podziękowaniu przygotowali krótki występ artystyczny prezentujący poszczególne zawody. Było dużo śmiechu i zabawy, a każdy uczestnik spotkania otrzymał czekoladową monetę na szczęścia oraz przepięknie wykonaną fotografię. Zdjęcia z przebiegu spotkania wykonali słupscy fotografowie Lucyna Szczepańska-Urlych i Czesław Cekała. Szkoda tylko, że nie wszyscy zaproszeni goście mogli przyjąć zaproszenie.

Cykl zajęć „Z rzemiosłem na słupskim podgrodziu” objął honorowym patronatem Cech Rzemiosł Różnych” w Słupsku.