Piotr Modzelewski siedzi na krześle, wokół siedzą uczestniczki spotkania

Jesień życia może być radosna i pełna pasji przekonywał psycholog Piotr Modzelewski 29 sierpnia na spotkaniu z seniorkami w Filii nr 6 MBP

Okres, kiedy przechodzimy na emeryturę może być bardzo owocny. Zwykle mamy wtedy więcej czasu, który możemy poświęcić na samorealizację, ale zdarza się, że przyzwyczajeni do rytmu "praca-dom" nie potrafimy czerpać radości z wolności. Seniorki podzieliły się z Piotrem Modzelewskim ciekawymi pomysłami na spędzanie czasu, w zamian dowiedziały się, jakie codzienne działania mogą sprawić, że poczujemy się bardziej szczęśliwi. Na pewno pomaga okazywanie emocji, bycie obecnym tu i teraz, rezygnacja z zamartwiania się, cieszenie się pozytywnymi wydarzeniami wraz z innymi. Filozofia podnoszenia szczęścia przyczynia się do zmniejszenia stresu na każdym etapie życia, nie tylko na emeryturze.

Spotkanie z psychologiem odbyło się we współpracy z Centrum Inicjatyw Obywatelskich dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Słupska oraz Programu Rządkowego na rzecz Aktywności Osób Starszych 2014-2020.