Grzegorz Chwieduk siedzi przy stole i czyta wiersze z książki

Poeta z Kępic Grzegorz Chwieduk chętnie pisze o kobietach i to kobiety wysłuchały jego wierszy na spotkaniu autorskim w Filii nr 6.  

Tak się złożyło, że Filia nr 6 MBP miesiąc po miesiącu gościła dwóch Grzegorzów Chwieduków. W maju satyryczne wiersze śpiewał Chwieduk ze Słupska, natomiast 14 czerwca Chwieduk, poeta z Kępic, czytał swoje utwory. 

Czerwcowy gość "Wieczorów na Romera" pracuje jako nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Kępicach, od kilkudziesięciu lat pisze też wiersze. Z sukcesem bierze udział w wielu konkursach poetyckich. Wydał m.in. dwa tomiki wierszy "Pamiętam wiele", "Z pragnienia jesteśmy", zbiór fraszek "Fraszki bez maski" oraz publikował w licznych antologiach i almanachach.

Teksty napisane przejrzystym językiem, wypływające z obserwacji autora i trafnie ujmujące prowincjonalną codzienność, zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczki i zapoczątkowały ciekawą rozmowę o poezji. Panie komentowały m. in. wiersz o sąsiadce, z którą ciężko się rozmawia, bo trzeba uważać, "żeby nie doszło do kłótni z odpowiednią liczbą decybeli. Bezstresowo, pokojowo można wyjść z opresji grzecznie przytakując i zgadzając się z każdym sensacyjnym zdaniem". Kobiety zmagające się z losem, opuszczone, kłopotliwe, niedostosowane są źródłem inspiracji dla poety. 

Grzegorz Chwieduk barwnie opowiadał o poetyckim warsztacie, przygodach na konkursach literackich i anegdoty o znajomych artystach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Po wakacyjnej przerwie Wieczory na Romera odbędą się 6 września o godz. 16.00. Już dziś zapraszamy na spotkanie z Danielem Nowotczyńskim, poetą, naturoterapeutą i refleksologiem.