warsztaty filmowe

Rusza nowy wideoblog słupskiej biblioteki. Młodzi czytelnicy polecają książki rówieśnikom na youtubowym kanale „Gorączkowo zaczytani”. Pierwszy film już jest! Kolejne niebawem. Dla widzów przygotowaliśmy atrakcyjne konkursy.

Kuba lubi psotnego Koszmarnego Karolka, Damian zaczytuje się w komiksach o Kajtku i Koko w kosmosie, a Kinga po raz pierwszy przeczytała kryminał Joanny Chmielewskiej. Co ujęło młodych czytelników w wybranych pozycjach dowiecie się z filmów, które już będą pojawiać się na naszym kanale.

ZOBACZ PIERWSZY FILM NA YOUTUBE

Wideoblog „Gorączkowo zaczytani” powstaje w ramach projektu „Zawirusowani książką” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W rolę youtuberów wcieliły się dzieci i młodzieży z placówek wsparcia dziennego i stowarzyszenia Lawendowy Szlak z Borzęcina. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach prezentowania się przed kamerą, pisania scenariuszy, wybrali książki i komiksy, które chcieliby polecić rówieśnikom, a teraz nagrywają filmy. Liczymy na odzew widzów – dzielcie się z nami wrażeniami z ostatnio przeczytanych książek, po co warto sięgnąć, mile widziane lajki i komentarze.

Już dziś zapraszamy do udziału w trzech konkursach, które będą ogłoszone w pierwszych odcinkach wideobloga. Przyślijcie nam wideorecenzję, fanfik ulubionej książki lub ilustrację do wybranej książki. Do wygrania nagrody! Czekamy na prace do 15 lipca. Regulaminy znajdziecie na stronie internetowej biblioteki.

REGULAMIN KONKURSU NA WIDEORECENZJĘ