Dzieci przeprowadzają eksperyment w Filii nr 6

Dzieci eksperymentowały z fizyką i chemią w bibliotece. Sprawiły, że wulkan wybuchł w słoiku i napompowały balon nie używając powietrza.

W ferie postanowiliśmy zapoznać najmłodszych z fascynującym światem nauk ścisłych. W styczniowe wtorki dzieci dowiedziały się m.in., że dwutlenek węgla powstaje przez połączenie kwasu i zasady, przekonały się w praktyce, na czym polega prawo wyporu, jak ciśnienie działa na wodę i powietrze. Młodzi adepci fizyki i chemii z przyjemnością angażowali się w eksperymenty. W zajęciach, oprócz czytelników z Osiedla Niepodległości, uczestniczyły dzieci z Katolickiego Przedszkola Ziarno.

W środy natomiast wykorzystując tablety uczyliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, nie dać się skrzywdzić hejterom i innym sieciuchom, a także poznaliśmy netykietę, czyli zasady kulturalnego zachowania w wirtualnym świecie.