"Igłą malowane" to tytuł wystawy obrazów wykonanych techniką haftu, których autorką jest pani Aleksandra Starmach.

Autorka o sobie: „zamiłowanie do robótek ręcznych otrzymałam w genach i – jak moja mama i babcia – z wielką przyjemnością kontynuuję to rodzinne hobby. Robiłam na drutach, szydełkowałam, ale to jednak haft krzyżykowy najbardziej mnie pochłonął.

W życiu bywam impulsywna i nerwowa, a haftowanie – trochę na przekór – wymaga dużego skupienia, cierpliwości, precyzji i opanowania. To dla mnie forma odpoczynku i terapii, nie tylko w trudnych sytuacjach. Gdy haftuję, a spod igły wychodzą kolejne elementy wzoru, wyciszam się i relaksuję. Uwielbiam to, jak te malutkie krzyżyki budują duży obraz, pełen kolorów i głębi.”

Do obejrzenia wystawy zapraszamy w Filii nr 5, przy ul. Jana Kazimierza 19/5. Wystawa potrwa do 22 czerwca 2018 r.