"Kolory morza" - to wystawa fotografii Sławomira Szumowskiego, prezentująca wyłącznie widoki morza, w różnych porach dnia, najczęściej tuż przed zachodem słońca. Wspólnym elementem łączącym wszystkie zdjęcia jest przedstawienie na pierwszym planie leżących na plaży kamieni. I morze - bezwietrzne, nostalgiczne o wieczornej porze. Niebo, woda, piasek i kamienie tworzą niepowtarzalny nastrój spokoju i wyciszenia. Jest też uchwycony przez autora majestat i piękno przyrody, zmieniającej swoje barwy w zależności od oświetlenia.

O wystawie autor mówi, że "była ona efektem ośmiu lat pracy i mozolnego "zbierania" zdjęć z jednego z najbardziej urokliwych zakątków Pomorza Środkowego. Aby rozpoznać miejsce o którym mówi autor zapraszamy do Filii nr 5 MBP, przy ul. Jana Kazimierza 19/5.

Pan Sławomir jest mieszkańcem Słupska, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Na co dzień pracuje jako grafik komputerowy, ale to fotografia jest jego prawdziwą miłością. Należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich i słupskiej Grupy Fotograficznej "Światłoczuli".