W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Filię nr 3 odwiedziła znana pisarka książek dla dzieci. 25 września 2017 r. na spotkanie z Zofią Stanecką, autorką bardzo lubianej przez dzieci serii o małej Basi, przybyły dzieci zaprzyjaźnione z biblioteką. Zofia Stanecka jest wielką znawczynią Narnii, pasjonatką Tolkiena, a jej książki są przesiąknięte humorem i mądrością.

Na spotkaniu, oprócz „Wielkiej księgi Basi”, zaprezentowała również swoje inne książki: m.in. z serii „Czytam sobie”, „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”, „Nasza paczka i niepodległość”, a także „Świat według dziadka”, "Tajemnica namokniętej Gąbki", "Księga Ludensona".Dzieciom bardzo się podobało, kiedy autorka wcieliła się w postać maleńkiej Basi i odgrywała scenki znane dzieciom z książek, a dzięki zabawom plastycznym  młodzi czytelnicy mogli rozbudzić swoją wyobraźnię i poczuć się jak prawdziwi ilustratorzy.

Na zakończenie do pisarki ustawiła się długa kolejka chętnych chcących kupić książkę i zdobyć autograf z dedykacją. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, a nasi młodzi czytelnicy jeszcze chętniej zaczęli sięgać po książki autorki.