Połowa wakacji za nami…

Wakacje to dla każdego dziecka czas odpoczynku od szkoły i nauki, ale jest to także czas zabawy i podróży. Wielu z naszych młodych czytelników nie miało jednak możliwości wyjazdu na kolonie letnie, ale Filia nr 3 MBP przy ul. Zygmunta Augusta 14 w Słupsku zaproponowała dzieciom bogatą ofertę zajęć.

W ramach „Lata z fantazją” oferowaliśmy zajęcia: plastyczne, techniczne, edukacyjne, ekologiczne, teatralne oraz projekcje filmów. W trakcie warsztatów teatralnych uczestnicy poznali  wywodzący się z Japonii „teatr obrazkowy”  Kamishibai. Dzieci tworzyły kolorowe karty obrazkowe do znanych i lubianych baśni. Jedną z atrakcji był udział w warsztatach tworzenia książki dotykowej pn. „Czytam wyobraźnią”, na których powstała książka na podstawie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Grabki w łapki”. Oprócz warsztatów teatralnych i plastycznych, dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych, podczas których dowiedziały się jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady oraz zagrać w gry planszowe. Ponadto odbyły się projekcje bajek i filmów, ekranizacje znanych i lubianych książek dla dzieci.