Zapraszamy 16 maja o godz. 8:30 go Filii nr 3 na spotkanie z Dariuszem Rekoszem. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży.

Dariusz Rekosz (1970) – autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód „Mors, Pinky i...”. Zdobywca pierwszego miejsca (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł „Najlepsza książka na lato” – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży kampanii "Mama, Tata &... Myself?"

Rzecznik prasowy kinowego filmu fabularnego „GEJSZA”. Stały współpracownik Dziennika Zachodniego (Polska The Times).

Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.

Dwukrotny laureat dorocznej nagrody (2010 oraz 2015) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Nominowany w 2011 i 2013 do dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza "Złoty Laur im. Adama Piwowara". Nominowany do nagrody "Człowiek Roku 2013 w Dąbrowie Górniczej". Specjalizuje się w kryminałach, thrillerach i współczesnej sensacji okraszonej dobrym humorem oraz znakomitymi dialogami. Z wykształcenia – informatyk.