W przeddzień swojego święta, 21kwietnia, Matka Ziemia odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 8 w Słupsku. Zawitała też do biblioteki przy ul. Hubalczyków, na zajęcia klubiku „Poczytajkowo”.

Ziemia opowiedziała dzieciom o sobie, o tym jak wygląda, jak bardzo się stara aby wszystkim ludziom było na niej dobrze. Sama jednak nie czuła się najlepiej. Maluchy zauważyły, że zaczyna chorować.

Wspólnie szukaliśmy sposobów aby jej pomóc. Podczas zabawy przedszkolaki odkrywały  jak można dbać o naszą planetę. Pan Kuleczka w opowiadaniu pt: „Świat” pokazał nam globus i to gdzie jest nasze miejsce na ziemi. Wierszyk  Igora Sikiryckiego pt: „Sznurek Jurka” nauczył, że śmieci należy segregować a zwierzątka z kart edukacyjnych podpowiedziały jak powinniśmy postępować, aby Matka Ziemia mogła cieszyć się długim zdrowiem…

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie 22 kwietnia, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego. Wymyślono go po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. 

Po zdjęcia zapraszamy na nasz fanpejdż