plakat spotkania

Zapraszamy do filii nr 3 przy Zygmunta Augusta 14, gdzie 25 września o 9.00 rozpocznie się spotkanie z Zofią Stanecką, popularną pisarką dla dzieci.

Stanecka czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła warszawską polonistykę, na której broniła magisterkę z dziedziny literatury dziecięcej (praca poświęcona "Opowieściom z Narnii" C.S. Lewisa). Opowiadania i recenzje zaczęła pisać jeszcze w czasie studiów. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Cała seria książek z cyklu "Basia..." zdobyła w roku 2009 tytuł "Najlepsze dla dziecka" w plebiscycie czytelników miesięcznika "Dziecko". Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: "Świat według dziadka" i "Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu." "Świat według dziadka" był też nominowany do tytułu Książka Roku w konkursie polskiej sekcji IBBY za rok 2013. W 2015 r. książka "Basia i wyprawa do lasu" zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato.

Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki