Kalendarz:
Autor:
Piotr Nowak

Opis

Od 1 do 30 września 2018 r. serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy towarzyszącej 52. Festiwalowi Pianistyki Polskiej w Słupsku pt. "Paderewski i jego muzy". Dodatkową okolicznością sprzyjającą prezentacji sylwetki tego wielkiego Męża Stanu, będzie oczywiście jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski. Ekspozycja prezentować będzie m.in. reprint nut z dziełami Fryderyka Chopina, opracowanymi przez Paderewskiego, płyty gramofonowe, pamiętniki i wspomnienia, oraz - chyba najatrakcyjniejsze eksponaty - nuty utworów Paderewskiego, prawdopodobnie z początku ubiegłego wieku, płyta szelakowa sprzed 1926 roku z kompozycją Paderewskiego i płyta winylowa z utworami Paderewskiego otrzymana przez nas w darze od Jerzego Waldorfa!

ZAPRASZAMY!

1 - 30 września 2018 | Miejsce Animacji Kultury | MBP Słupsk, Grodzka 3

13 września 2018 | Czytelnia, godz. 12 | MBP Słupsk, Grodzka 3 - koncert prof. Andrzeja Tatarskiego, w programie m.in. Paderewski, Chopin, Ogiński

(plakat: Andrzej Pawik, źródło: http://www.stsk.eslupsk.pl)