Kalendarz:
Autor:
Piotr Nowak

Opis

Od 21 marca do 30 kwietnia 2018 r. serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry, która prezentowana jest w Miejscu Animacji Kultury przy ul. Grodzkiej 3. Na wielkoformatowych planszach (190 cm x 120 cm) pomysłodawcy wystawy zaprezentowali twórczość ośmiorga wybitnych ilustratorów: Bohdana Butenki, Anny Kołakowskiej, Danuty Konwickiej, Zbigniewa Lengrena, Marii Orłowskiej-Gabryś, Mirosława Pokory, Jana Marcina Szancera i Teresy Wilbik.

Nazwiska te na zawsze zapisały się w pamięci kilku już pokoleń młodych czytelników. Dla nich wystawa ta będzie sentymentalną podróżą do krainy dzieciństwa. Dla najmłodszych - spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, nie tracą swojej autentyczności. Dla wszystkich bez wyjątku - okazją do obejrzenia świetnych ilustracji oraz zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek "Mistrzowie Ilustracji", w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Reprodukcjom towarzyszą napisane z przymrużeniem oka sylwetki ilustratorów. Który z bohaterów wystawy miał zaledwie słaba tróję z plastyki? Która z ilustratorek była zapaloną motocyklistką? Dla kogo rodzice zaplanowali karierę aptekarza? kto potrafił nie tylko świetnie rysować, ale wybornie przyrządzać własnoręcznie zebrane ślimaki?

Wszystkich ciekawostek i jeszcze wielu innych nieznanych historii można dowiedzieć się odwiedzając słupską bibliotekę.

Dla grup zorganizowanych zapisy te. 59 840 58 45 lub 59 840 58 49 - ZAPRASZAMY W SZCZEGÓLNOŚCI GRUPY PRZEDSZKOLNE I KLASY WCZESNOSZKOLNE :-)

Location information

Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej