Kalendarz:
Autor:
Piotr Nowak

Opis

KLUB CZARNEGO KRĄŻKA zaprasza w czwartek 22 czerwca 2017 (godz. 17) na spotkanie pt. „Piosenki polskie, do których chętnie wracam”!

Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Leśniak - przyjaciel naszej biblioteki, znawca polskiej muzyki rozrywkowej. Wychowanek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. Z tamtych czasów wspomina duże nastawienie na umuzykalnianie dzieci, uczulenie na piękno muzyki poważnej oraz poznawanie w muzyce brzmienia, a w tekstach wartości. Włodzimierz Leśniak był uczestnikiem klubu miłośników muzyki poważnej, a także solistą zespołu big-bitowego pod nazwą „Huragany”, z którym śpiewał piosenki Szczepanika, Niemena, Szczepkowskiego. Od I Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1963 r.) był uważnym słuchaczem każdej edycji tego konkursu. Szczególnie sobie ceni edycje festiwalu począwszy od pierwszej, do 1981 roku. Na spotkaniu w Klubie Czarnego Krążka usłyszymy polską muzykę lat 60-tych - głównie piosenki dziś zapomniane, choć zasługujące na najwyższe laury. Wśród nich znajdą się utwory w wykonaniu m.in. Jana Kiepury, Łucji Prus, Haliny Kunickiej, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Szczepanika, czy Barbary Rylskiej.

Serdecznie zapraszamy!!!

Location information