okładka  książki W skorupce orzecha

"W skorupce orzecha" to kolejna powieść znanego i cenionego brytyjskiego autora. Wcale nie powinno się jej przyjemnie czytać. Dlaczego? Z kilku powodów. 

Po pierwsze - pisana jest z perspektywy nienarodzonego dziecka. Nad wyraz mądrego dziecka, co jest nieco deprymujące. 

Po drugie - matka nie dba o zaawansowaną już ciążę. Prawie nic nie je, nie przygotowuje się na narodziny, bo po porodzie zamierza oddać dziecko. Dni upływają jej na piciu, zdradzaniu męża i knuciu zbrodni. 

Po trzecie - wspomniana zbrodnia. Matka ze swoim kochankiem (który jest bratem jej męża) planują morderstwo. Nienarodzone dziecko jest obserwatorem i jego mimowolnym świadkiem.

A jednak, mimo tych wszystkich "dziwności" czytało się bardzo przyjemnie. Klasyczna powieść o zbrodni i zdradzie napisana z całkiem innej perspektywy nabiera charakteru. 

 

 

okładka książki Szeptucha

A co, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w książce „Szeptucha” Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Gosia, a właściwie Gosława jest już prawie lekarką. Prawie, bo czeka ją jeszcze roczna praktyka u wiejskiej szeptuchy. Po co? Ano po to, żeby poznać pracę medyka w Królestwie Polskim od początku. Bo musicie wiedzieć, że z problemem zdrowotnym w Królestwie należy się udać najpierw do szeptuchy. Ona decyduje czy schorzenie wymaga pomocy lekarza, czy wystarczy np. zakopać na rozstajach kamień księżycowy. Albo wypić nalewkę z młodych szyszek. I, oczywiście, tylko ona pomoże w przypadku uroku czy nieszczęśliwej miłości.

Czytaj więcej...

Okładka Jeden dzień

Poniżej prezentujemy piękne i zarazem wzruszające powieści, które warto przeczytać, szczególnie w Dniu Zakochanych.

Czytaj więcej...

Okładka Flirtując z życiem

Kobiety czytają częściej i więcej. Przyjęło się, że głównie romanse, a jeśli nie romanse, to co? Oczywiście wszystko… co wartościowe, mądre, przyjemne oraz zabawne. Książki takie, przy czytaniu których już po pierwszych stronach żałujemy, że się skończą. Oto subiektywny i krótki przegląd „nie romansów” pisanych przez kobiety dla kobiet.

Czytaj więcej...

Carol Brunt Rifka

Poznajcie historię opowiedzianą oczami nastolatki, która musi zmierzyć się ze światem dorosłych.

Czytaj więcej...