Poznajcie Misia Mata. Został uszyty w Chinach. Jego cena wynosi więcej, niż miesięczna pensja nastoletniej robotnicy chińskiej fabryki, która pracuje od świtu do nocy. Jednak Mata nie obchodzą sprawy materialne - nie po to został zresztą stworzony. Miś ma kochać swojego właściciela i już!

 

Matowi towarzyszymy przez niemal całe jego pluszowe życie. Naszym przewodnikiem jest szczur Artur, który co rusz pojawia się i znika.  Przygoda rozpoczyna się w momencie "narodzin" misia. Został on wyprodukowany jako ekskluzywna zabawka i trafił do sklepu w Europie. Mat jest podekscytowany i nie może się doczekać, kiedy trafi do swojej rodziny. Jednakże pluszak szybko musi zderzyć się z twardą rzeczywistością - przy pierwszej okazji zostaje porzucony. Tu zaczyna się jego prawdziwa wędrówka po świecie. Zarówno on, jak i czytelnicy przekonują się, że szczęście nie zależy od ilości pieniędzy w portfelu. 

Książka "Mat i Świat" Agnieszki Suchowierskiej oraz Tomasza Kaczkowskiego pokazuje dzieciom świat dorosłych w przystępny sposób. Uczy także szacunku dla każdego - czy to pluszaka, czy człowieka. Wielkim plusem książki jest to, że trudne dla dzieci słowa są wyjaśnione w słowniczku na początku każdego rozdziału.

Drogi czytelniku - po lekturze weź swojego ulubionego pluszaka do ręki i powiedz mu, jak bardzo go kochasz. On na pewno nie zostanie ci dłużny. 

Sprawdź, gdzie możesz wypożyczyć ksiązkę