Saga Drenajów autor sagi David Gemall

Cykl recenzji na wakacje: Fantazy

Czas na kolejną dawkę emocji! Barbarzyńcy, starcie cywilizacji,  miłość i zdrada … oraz o wiele więcej. Zaczniesz i nie oderwiesz się, aż skończysz czytać, a wtedy krzykniesz: JUŻ 7.00??? Spóźnię się do pracy!!!

 

Jak się nazywa ta knajpa?          
- Nazywają ją "Wszystkie oprócz jednego" - odparł Varsava
- Dziwna sprawa.
- Niekoniecznie. Pochodzi z ventryjskiego toastu: "Niech się ziszczą wszystkie twoje marzenia, oprócz jednego"
- Co to oznacza? 
- Po prostu, że człowiek zawsze musi mieć jakieś niespełnione marzenie. Cóż mogłoby być gorszego, niż osiągnąć wszystko, czego się pragnęło? Co wtedy robić?
- Znaleźć następne marzenie - rzekł olbrzym 
- Mówisz jak człowiek, który nic nie wie o marzeniach                                                                                                                 (cyt. z książki „Legenda)

 

David Gemall - Saga Drenajów

Druss, 17-letni chłopak jest już żonaty i kocha swoją żonę nad życie, przy niej całkowicie się wycisza, uspokaja(przy jego temperamencie wybuch wulkanu to nic szczególnego). Na co dzień pracuje jako drwal, co wyjaśnia jego wprawę w rąbaniu wszystkiego, co mu wpadnie w oko. Pewnego dnia, gdy był daleko od domu na wioskę napadli łowcy niewolników, zabijając wszystkich mężczyzn i dzieci, a kobiety biorąc w niewolę. Porwano jego ukochaną żonę Rowanę. Ruszył ją uwolnić i zaczął odrąbywać łby każdego napotkanego wroga, który chciał mu przeszkodzić(Jakie to romantyczne. Książę na białym koniu wersja 2.0 HARD). Na swojej drodze spotka ludzi o moralność pantofelka,  rozumie kija do miotły, chciwych i przekupnych, ale także wielkich mędrców, odważnych i honorowych wojowników oraz sprawiedliwych władców.  

Wędrując przez świat będziemy obserwować jak powstaje Legenda Kroczącej Śmierci, wojownika i niezrównanego stratega. W ciągu jego kolejnych zawiłych i niebezpiecznych przygód nie masz szans i polubisz Drusa obserwując jego drogę do stania się terminatorem, uwielbiającym smak wojny. Cała seria trzyma poziom. Jest to kawał dobrego heroic fantasy i jeśli ktoś pokochał Drussa w Legendzie, ten przeczyta wszystkie części sagi tak szybko jakby wciągał makaron nosem i to ze smakiem :D

 

Jeśli mogę uczynić coś dobrego, pozwól mi zrobić to teraz. Gdyż może już nigdy nie będę tędy przechodził.                                                     (cyt. z książki Legenda Kroczącej Śmierci)

W pierwszych tomach będziemy śledzić losy płatnego mordercy Waylandera, w następnych Drusa Kroczącej Śmierci, a ostatnia cześć cyklu poświęcona jest wydarzeniom późniejszym.  

Według chronologii wewnętrznej cyklu powinniśmy czytać w tej kolejności:

Książki są w bibliotece i czekają na Ciebie :D