2 miasta, 3 transmisje online, 5 dni, 6 pisarzy, 11 spotkań, dziesiątki pytań, setki autografów… Za nami Bałtyckie Klimaty Literackie festiwal literatury historycznej, podczas którego gościliśmy wielkie nazwiska: Paweł Beręsewicz, Ałbena Grabowska, Edward Lengel, Vincent V. Severski, Magdalena Grzebałkowska, Dorota Combrzyńska – Nogala, Dariusz Rekosz, Bronisław Cieślak.

Unikalną cechą naszego festiwalu było spotkanie online z Edwardem Lengelem, który spotkał się ze słupskimi miłośnikami historii siedząc w biurze w Waszyngtonie. Dzięki nowym technologiom mogliśmy usłyszeć mnóstwo mało znanych faktów z zakresu stosunków wzajemnych Polaków i Amerykanów podczas pierwszej wojny światowej, zainteresowani mogli śledzić spotkanie na You Tube, gdzie oprócz przekazu uruchomiliśmy także czat na żywo. Transmisje na You Tube mogli śledzić również miłośnicy Ałbeny Grabowskiej i Doroty Combrzyńskiej-Nogali.

Dziękujemy gościom za niezwykłe spotkania z ich twórczością, prowadzącym Mariannie Borawskiej, Piotrowi Michalakowi, Marcinowi Prusakowi za profesjonalne prowadzenie, Bibliotece w Ustce za współorganizację festiwalu, Herbaciarni w Spichlerzu, Kawiarni Kafeina za gościnność, czytelnikom za przybycie, bibliotekarzom z Kingą Dziwisz na czele za przygotowanie tego przedsięwzięcia.