Portret Combrzyńskiej-Nogali

Dorota Combrzyńska-Nogala to kobieta nietuzinkowa. Polonistka, surdopedagog, autorka książek obyczajowych: „Naszyjnika z Madrytu”, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta, „Piątej z kwartetu” oraz „Wytwórni wód gazowanych”. Jej książka dla dzieci „Bezsenność Jutki” otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku oraz wyróżnienie w konkursie IBBY na Książkę Roku 2012.

Czytaj więcej...

portret Edwarda Lengela

Zapraszamy na spotkanie online z Edwardem Lengelem. Dzięki współpracy z ambasadą USA mają Państwo unikalną okazję wziąć udział w spotkaniu na żywo z jednym z bardziej znanych historyków amerykańskich, z tym, że nasz gość będzie w trakcie spotkania ... u siebie w domu. Nowe technologie pozwalają nam na to, by w czasie rzeczywistym połączyć ze sobą dwa kontynenty. Nasz gość opowie o stosunkach między narodem polskim i amerykańskim podczas pierwszej wojny światowej. Tych, którzy nie mogą być z nami w filii nr 8 MBP zapraszamy do komputerów na bibliotecznego You Tube'a, gdzie również będą mogli uczestniczyć w spotkaniu. Start godz. 17.00. Spotkanie będzie tłumaczone!

Czytaj więcej...

portret Grzebałkowskiej

Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „1945. Wojna i pokój”.

Czytaj więcej...

portret severskiego

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski - funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa (Zarząd Wywiadu) i Agencji Wywiadu, emerytowany podpułkownik, pisarz. Autor sensacyjnych powieści o tajnikach polskiego wywiadu: „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni”, „Niepokorni”, których akcja rozgrywa się współcześnie w Polsce, Szwecji, Rosji, Białorusi i Ukrainie.

Czytaj więcej...

portret Ałbeny Grabowskiej

Właśnie na półki trafia jej najnowsza powieść "Ostatnia chowa klucz". Jej "Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Powieść historyczna, a na Bałtyckich Klimatach Literackich będzie można z nią porozmawiać 15 września w Słupsku. Zapraszamy do filii nr 8 przy Braci Gierymskich 1. A tych, którzy nie mogą być z nami osobiście na You Tube na nasz kanał, spotkanie będzie transmitowane na żywo! https://www.youtube.com/watch?v=gweSlSEPDVs

Czytaj więcej...