Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów aby dołączyli się do akcji.

 

 

Jeśli chcieliby Państwo zaprosić na spotkanie z młodzieżą amerykańskiego stypendystę Programu Fulbrighta w Polsce lub doradcę edukacyjnego EducationUSA prosimy o przesłanie zaproszenia za pomocą formularza (link). Nasi prezenterzy chętnie opowiedzą o swoich uczelniach w USA, wyjaśnią jak ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię i dlaczego. Opowiedzą również o stanie w USA, z którego pochodzą. Spotkania mogą także dotyczyć możliwości wyjazdu uczniów do USA na rok szkolny w amerykańskim liceum, kursów j.angielskiego lub programów wakacyjnych.  Wizyta gościa w Państwa szkole nie będzie związana z żadnymi kosztami.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej EducationUSA, na której znajdziecie Państwo ogłoszenia wydarzeń w ramach International Education Week w Polsce. Pojawiły się już tam zaproszenia do udziału w webinarach, spotkaniach ze stypendystami Programu Fulbrighta w różnych miastach oraz wirtualnych targach edukacyjnych International Students Day 15 listopada.

 

Formularz zaproszenia:  https://goo.gl/omHHjx

Strona EducationUSA w wydarzeniami IEW: education.pl/iew

Lista amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta: http://www.fulbright.edu.pl/amerykanscy-stypendysci/

Strona Departamentu Stanu poświęcona IEW: https://iew.state.gov/ Znajdą tam Państwo materiały do pobrania, np. zakładki, plakaty, grafikę na media społecznościowe.

Targi “International Students Day” 15/11: https://goo.gl/pDxkwW