W ramach działalności punktu Ameryka w Twojej Bibliotece zorganizowaliśmy dla dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 obchody Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W związku ze świętem 4 lipca, zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w Miejscu Animacji Kultury.

To już 241. rocznica podpisania Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy obchodów najpierw zapoznali się z krótką historią Ameryki i obejrzeli wystawę książek nawiązującą do drogi uzyskania przez Stany niepodległości od Wielkiej Brytanii, poznali symbole narodowe USA oraz odsłuchali hymn tego państwa. Następnie dzieci obejrzały film, na którym pokazany został protokół składania flagi amerykańskiej.

Jednym ze stałych punktów obchodów Independence Day jest pokaz sztucznych ogni, który dzieci zobrazowały na kartkach. Wykonały także maski Wuja Sama.

Wystawa jest dostępna przy wejściu do Miejsca Animacji Kultury - zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia.