Gimnazjaliści i licealiści ze słupskich i okolicznych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o USA już w marcu. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! W przygotowaniach do niego można skorzystać z księgozbioru punktu Ameryka w Twojej Bibliotece w Miejscu Animacji Kultury.

II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie przy współudziale Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz American Corner w Gdańsku ma przyjemność zaprosić uczniów do wzięcia udziału w IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego:

SPOTLIGHT ON THE USA

Konkurs skierowany jest do uczniów pomorskich gimnazjów i liceów posługujących się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym i dodatkowo zainteresowanych tematyką historyczną, polityczną i społeczną Stanów Zjednoczonych.

Konkurs odbędzie się 17 marca 2017 r. o godz. 9.00 w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, al. Niepodległości 751, tel. 058 551 11 84, osoba koordynująca: Agnieszka Kańkowska – Wielgosz.

Zgłoszenia zespołów należy dokonywać drogą e-mailową na adres: agnieszkawielgosz@wp.pl bądź faksem (58) 550-30-68 do dnia 13 marca 2017 roku włącznie, do godziny 15:00.

Zadaniem każdego zespołu jest przedstawienie przygotowanej wcześniej prezentacji pt. THE MOST INFLUENTIAL WOMAN IN THE USA - PAST OR PRESENT, której głównym celem jest zaprezentowanie sylwetki najbardziej wpływowej kobiety w Stanach Zjednoczonych i uzasadnienie swojego wyboru.

Prezentacja powinna przedstawiać krótki życiorys wybranej postaci oraz jej działalności, a także wpływ na społeczność amerykańską i międzynarodową. Czas trwania prezentacji do 10 minut, liczba slajdów około 12-15.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest na miejscu u koordynatora programu Ameryka w Twojej Bibliotece (Miejsce Animacji Kultury, ul. Grodzka 3 w Słupsku) lub pod adresem e-mail:

k.macegoniuk@mbp.slupsk.pl