International Education Week

Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów aby dołączyli się do akcji.

Czytaj więcej...

Loteria Wizowa DV 2019

Polska po raz kolejny bierze udział w Loterii Wizowej DV 2019. Rejestracja została przedłużona do 22 listopada 2017!

Czytaj więcej...

Flex Program

Urodziłeś się w 2001 lub 2002 roku i uczysz się angielskiego? Możesz to robić wśród native speakerów w USA! American Councils for International Education zaprasza uczniów szkół średnich do udziału we FLEX Program.

Czytaj więcej...

ambasador USA z wizytą w bibliotece

„Ameryka w twojej bibliotece” to program Ambasady Amerykańskiej w Warszawie skierowany do bibliotek publicznych w Polsce. Opiera się on na partnerstwie między ambasadą USA i wybranymi bibliotekami. Jego celem jest stworzenie platformy służącej przekazywaniu informacji i materiałów na temat Stanów Zjednoczonych oraz prowadzenia związanej z tym działalności, by zainteresować odbiorców w miastach, w których nie ma amerykańskiej ambasady ani żadnej innej sponsorowanej przez USA działalności.

Czytaj więcej...

Independence Day

W ramach działalności punktu Ameryka w Twojej Bibliotece zorganizowaliśmy dla dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 obchody Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W związku ze świętem 4 lipca, zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w Miejscu Animacji Kultury.

Czytaj więcej...